Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Demisie din functia de administrator
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Demisie din functia de administrator

Buna seara!

Din cauza faptului ca de 1 luna sunt trimisa de colo-colo de catre un actionar al unei firme de la care am demisionat din functia de administrator dupa 2 saptamani de colaborare, am ajuns pe forumul dvs cu o intrebare. Am depus demisia la Registul Comertului, am primit aprobarea acesteia, dar dupa 3 luni am fost sunata de la banca, cum ca inca apar ca fiind administator al firmei. Cei de la firma nu binevoiesc sa ma scoata de acolo si mi-au spus sa ma descurc singura. As vrea sa stiu daca certificatul constatator si demisia vor fi de ajuns sa fac asta. Si de asemenea, as vrea sa stiu daca exista posibilitatea, ca atunci cand voi scoate certificatul constatator, sa am surpriza sa fiu tot eu administrator, pentru ca se pare ca cei de la firma de paza si protectie sunt delasatori. Si daca exista aceasta situatie, cum o pot rezolva.
Astept cu mult interes raspunsul dvs!
Va multumesc!
Sesizati banca respectiva ca, incepand cu data de..... nu mai sunteti administrator al societatii respective. Atasati la sesizare certificatul constatator emis de Reg.Comertului.
Cornel Vasile, Consilier juridic