avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 870 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Relocare - compania î?i mutã complet sediul într-o ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Relocare - compania î?i mutã complet sediul într-o altã localitate

Buna,

In situația în care compania își mută complet sediul într-o altă localitate, însă dorește să își păstreze anumiți angajați, pe care trebuie să îi relocheze, iar in regulamentul intern al companiei este prevazut ca angajul beneficiaza de 5 zile de concediu suplimentare (la fel cum e prevazut pentru casatorie, deces, etc) in cazul relocarii, acestea in cat timp se acorda si pe baza a ce documente justificative?
Mentionez ca relocarea se face in cadrul aceleiasi companii pe acelasi post.
Este prevazul acest aspect in Codul Muncii si unde? Este lege?

Multumesc. O zi buna!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 11:20, 21 Ianuarie 2014
Daca exista asa ceva in reg.intern , atunci verificati in regulament cum se acorda acele zile.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Zile speciale libere sergynyo sergynyo Buna ziua! Lucrez la firma X de aproape un an. In tot acest timp, m-am confruntat cu o problema, destul de importanta, si-anume “agenda” de zile ... (vezi toată discuția)
Casatoria intre angajatii aceleiasi companii svghost svghost Buna ziua.Peste 2 luni urmeaza sa ma casatoresc cu o colega de servici si as vrea sa stiu daca pt casatoria intre angajatii aceleiasi companii se acorda zilele ... (vezi toată discuția)
Zile libere casatorie anda_bebeko anda_bebeko buna ziua, daca ma angajez cu data de 1 octombrie, iar la data de 27 octombrie ma casatoresc, pot sa imi iau cele 5 zile libere pt casatorie? angajatorul ... (vezi toată discuția)