Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Relocare - compania î?i mutã complet sediul într-o ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Relocare - compania î?i mutã complet sediul într-o altã localitate

Buna,

In situația în care compania își mută complet sediul într-o altă localitate, însă dorește să își păstreze anumiți angajați, pe care trebuie să îi relocheze, iar in regulamentul intern al companiei este prevazut ca angajul beneficiaza de 5 zile de concediu suplimentare (la fel cum e prevazut pentru casatorie, deces, etc) in cazul relocarii, acestea in cat timp se acorda si pe baza a ce documente justificative?
Mentionez ca relocarea se face in cadrul aceleiasi companii pe acelasi post.
Este prevazul acest aspect in Codul Muncii si unde? Este lege?

Multumesc. O zi buna!
Daca exista asa ceva in reg.intern , atunci verificati in regulament cum se acorda acele zile.