Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Reexaminare impotriva incheierii de respingere a ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Reexaminare impotriva incheierii de respingere a ajutorului public judiciar

Nesolutionarea cererii de reexaminare impotriva incheierii de respingere a ajutorului public judiciar duce la amanarea judecatii in fond a cererii de chemare in judecata?
Da, teoretic pt ca nu se poate purcede la judecarea cauzei fara a fi timbrata corespunzator.
Va multumesc pt. raspuns. O precizare - cererea de reexaminare este formulata cu privire la o cerere de interventie si tinde la o evidenta tergiversare a cauzei, iar intervenientul ameninta ca o va depune chiar la termenul de judecata urmator cand am putea ramane de altfel in pronuntare pe fondul cauzei.