Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... termen
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

termen

Buna ziua,

M-ar interesa daca exista un termen maxim pentru redactarea unei incheieri de sedinta,care dupa o luna si jumatate nu este inca redactata si banuiesc ca din acest motiv,nu a ajuns dosarul la completul initial investit si nu avem un nou termen pentru recunoasterea divortului pronuntat in strainatate.
Va multumesc!
din pacate instantele de judecata din Romania sunt "stat in stat", in concluzie termenul despre care vorbiti nu exista. Puteti insa depune o cerere de urgentare a redactarii sentintei !
Multumesc frumos!
Exista vreun model pt aceasta cerere,trebuie sa trec vreun art din Codul de procedura civila sau pur si simplu rog sa se aprobe urgentarea redactarii incheierii de sedinta,pentru un motiv anume,in cazul meu,casatoria?