Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Credit cu Ipoteca
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Credit cu Ipoteca

Revin cu o inrebare: Parintii mei au o societate, au facut un imprumut si au ipotecat casa, in urma cu 5 luni tata a decedat iar scietatea nu mai functioneaza cum trebuie, mie si mamei im vine foarte greu sa achit rata lunara de 4000 de lei pe luna si nici societatea nu o puteam inchide. Eu sunt bugetar si ma gandeam daca nu pot cumpara imobilul de la mama prin programul prima casa pentru a scapa mai usr cu ratele la banca. Ce credeti ca pot face ca sa nu pierd casa. Va multumesc daca ma ajutati cu un raspuns
Da, puteti cumpara imobilul de la mama prin programul Prima Casa, ca sa sa aveti o rata mai mica. Cel mai bine ar fi sa va indreptati catre un broker cunoscut din orasul dvs. (de preferat unul vechi) ca sa va informeze legat de ce banci accepta tranzactuiile intre rude, deoarece nu toate o fac. Succes!