Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Retrocedãri terenuri
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Retrocedãri terenuri

Parohie ortodoxă am făcut cerere de retrocedare teren arabil în 31.10.2005, la comisia de fond funciar al comunei. Până în prezent am primit din 34 ha doar 5 ha cu titlu de proprietate în 30.11.1995. Am solicitat în 31.10.2005 precum și în 11.12.2013 și restul de teren (29 ha), dar nu am primit nici o rezolvare.
Ce trebuie să facem? Putem primi și restul de teren dacă solicitarea noastră se bazează pe un registru inventar al parohiei din 1 ianuarie 1949, dar în cartea funciară figurează Statul Român?
Aștept răspuns. Vă mulțumim.
Intreaga suprafata a fost solicitata initial?Aveti motivarea privind situatia celor 29 ha neretrocedate?Sunt cuprinse in Hot.Com.Fd.Func ?
nucu$, utilizator