Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Facturi emise unei firme in insolventa
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Facturi emise unei firme in insolventa

Buna seara,
Va rog sa ma ajutati cu un raspuns.
Am emis o factura de vanzare unui client si ulterior am aflat ca este in insolventa ?
Am verificat pe anaf si am constatat ca e adevarat ? este ilegal ?
Mai pot emite facturi acestiu client ?
Va multumesc.
NU este ilegal. Depinde insa si ce i-ati vandut si daca ati incasat banii.
Da, mai puteti emite facturi.
AM VANDUT PIESE AUTO SI AM INCASAT BANII
Atunci ...sanatate si noroc. Daca va plateste puteti sa le mai dati.
george-neagu, moderator