Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Contract subsecvent
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Contract subsecvent

Buna ziua. In urma unei proceduri de achizitie de servicii veterinare, in anul 2012 a fost incheait un contract cadru pt. o perioada de 4 ani cu obligatia de plata a 75% din valoarea tarifului maximal al actiunilor sanitar- veterinare decontate din bugetul de stat. incepand cu anul curent, actul legislativ care reglementa tarifele pt. aceste servicii a fost abrogat de un altul in care tarifele aferente actiunilor sanitar-veterinare au valori fixe. Intrebarea mea este urmatoarea: in contractul subsecvent pt. anul in curs pot fi introduse noile tarife?
Multumesc

Cu conditia ca posibilitatea de ajustare sa fie prevazuta in documentatia de atribuire si in contract.