Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Servicii recrutare catre UE - tratament fiscal
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Servicii recrutare catre UE - tratament fiscal

Buna ziua ,
sunt o intreprindere individuala cu obiect de activitate "recrutare si management forta de munca". Sunt neplatitor de TVA. Va rog sa ma indrumati in urmatoarea situatie: am o propunere de colaborare cu o firma de recrutare din UE care are nevoie de o recrutare pentru un client din Romania. Ce trebuie sa fac pentru a putea avea un contract si respectiv sa pot factura catre ei? Trebuie sa ma inregistrez in VIES si in ROI? Este posibil ca inspectia ITM sa considere ca este plasare de forta de munca in strainatate? - angajatul va fi roman , angajat la o firma din Romania. Va multumesc!

V-am raspuns pe celalalt post. Va rog nu mai postati de doua ori.. Sunt destule probleme in asteptare...