Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Legea 263/2010
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Legea 263/2010

Buna ziua,
Se poate iesi la pensie conform legii 263/2010, in sensul ca acei ani petrecuti in serviciu avand incadrarea in conditii deosebite de munca sa se transforme in 3 luni de varsta pt fiecare an lucrat in conditii deosebite? Am observat ca normele metodologice sun publicate in MO inca din 2011...cand au de gand sa aplice aceasta lege?
multumesc frumos si imi cer scuze pt insistenta
Gabriela Pintea, Consilier juridic