Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... dreptul la mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

dreptul la mostenire

bunicul meu a decedat acum 14 ani si in urma cu un an am aflat ca este mostenitorul unui teren pe care in prezent este o alta constructie.in arhiva figureaza ca unic mostenitor bunicul meu,insa reimproprietarirea nu a fost niciodata facuta.cum putem proceda?
Ar trebui sa va interesati la primarie si sa vedeti cine a fost reimproprietarit . Ati facut vreodata cerere in baza legii nr.18 cu modificarile ulterioare?
nu a fost nimeni reimproprietarit si nu am facut niciodata nici o cerere.cum se procedeaza?noi avem doar actele de la arhiva in care figureza ca proprietar bunicul meu.