avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 802 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu fara plata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu fara plata

daca institutia iti aproba concediu fara plata 6 luni sau un an ce drepturi pierzi? intreb :calitatea de asigurat , anii cotizanti la pensie Va rog frumos lamuriti-ma
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 10:45, 28 Ianuarie 2014
Concediul fara plata nu constituie:
- vechime in munca
- stagiu de cotizare la somaj
- stagiu de cotizare la sanatate
- stagiu de cotizare la pensie
Ultima modificare: Marți, 28 Ianuarie 2014
ana-cer, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu fara plata dupa ccc omamicaa omamicaa Buna ziua!Sunt in CCC pana in martie 2013.Intre timp m am mutat intr un alt judet.Sunt invatator titular in judetul de unde m am mutat.Ar trebui sa ma transfer ... (vezi toată discuția)
Indemnizatia de somaj LISA2000 LISA2000 Buna ziua, Am si eu o intrebare , concediul pentru ingrijirea copilului pana la varsta de 2 ani , se figureaza in stagiul de cotizare? Multumesc anticipat. (vezi toată discuția)
Prelungire maternitate de la 1 an la 2 ani pe oug din 2011. dia_m dia_m Buna ziua, in momentul in care am optat pentru concediul de maternitate am ales varianta cu 1 an, dar acum cred ca voi fi nevoita sa il prelungesc cu inca un ... (vezi toată discuția)