Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... APARTAMENT CUMPARAT PRIN PRIMA CASA
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

APARTAMENT CUMPARAT PRIN PRIMA CASA

Buna ziua,
Am achizitionat un apartament prin programul prima casa, pot sa il instrainez inainte de perioada de 5 ani? Daca da, cum? Multumesc!
Buna ziua,

Asa cum stiti cu siguranta ( modul in care ati pus intrebarea denota asta ) nu aveti voie sa il instrainati inainte de implinirea termenului de 5 ani in care este instituita interdicitia legala de instrainare.
Am inteles, dar exista posibilitatea daca achit integral soldul din banca sau preluare de credit?