Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... masura 112
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

masura 112

Doresc sa accesez un fond pe masura 112 ,am studii 9 clase pot accesa fondul ?.
Va multumesc
Conform ultimului Ghid al masurii:
"Sunt eligibili solicitantii care au vârsta de cel putin 18 ani împliniti la data depunerii cererii de finantare.
Solicitantii trebuie sa faca dovada studiilor cu diplome de absolvire a liceului sau scoala profesionala/scoala de arte si meserii sau diploma/ absolvent zece clase, însotite de certificate de calificare sau de certificat de absolvire a unui curs de formare de minim 150 de ore în domeniul agricol, veterinar sau economic cu profil agricol, documente recunoscute de Ministerul Educatiei, Cercetarii".

In concluzie, trebuie sa aveti minim diploma de absolvire 10 clase si sa aveti si un cerificat de calificare sau sa urmati cursuri in domeniul agricol.