avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 716 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensia de invaliditate
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensia de invaliditate

Buna ziua. Am 27 ani sunt persoana cu handicap grad II din 2008, am stagiu de cotizare 6 luni provenit din somaj cu un punctaj anual de 0.05174 si un numar de puncte de 0.62083. Anul acesta am fost incadrat in grad de invaliditate gradul II. As dori sa stiu care ar fii valoarea pensiei de invaliditate in cazul dat.
Cel mai recent răspuns: blesneag , utilizator 16:14, 29 Ianuarie 2014
Veti primi idemnizatia minima pentru pensionari de 350 de lei.

[ link extern ]
Va multumesc pentru raspuns.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensie de invaliditate coca apetroaei coca apetroaei Buna ziua Sunt pensionata medical si pe decizia de pensionare la mentiuni am \"lunile 9,11-2002; 3,5,12-2004; 11-2007; 12-2008; nu s-au valorificat, nu ... (vezi toată discuția)
Cum se calculeaza pensia de invaliditate? Nicole09 Nicole09 Buna seara, As dori sa aflu cum se calculeaza pensia pe caz de boala la 36 de ani, cu o vechime de 15 ani daca se include si CCC. Va multumesc. (vezi toată discuția)
Pensie invaliditate morys morys Buna ziua. Am si eu nevoie de un calcul pertinent al unei pensii de invaliditate pentru o persoana cu grad de handicap grav Datele cazului sunt ... (vezi toată discuția)