Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensia de invaliditate
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensia de invaliditate

Buna ziua. Am 27 ani sunt persoana cu handicap grad II din 2008, am stagiu de cotizare 6 luni provenit din somaj cu un punctaj anual de 0.05174 si un numar de puncte de 0.62083. Anul acesta am fost incadrat in grad de invaliditate gradul II. As dori sa stiu care ar fii valoarea pensiei de invaliditate in cazul dat.
Veti primi idemnizatia minima pentru pensionari de 350 de lei.

[ link extern ]
Va multumesc pentru raspuns.