avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 407 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Extras de cont in vederea confirmarii soldurilor
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Extras de cont in vederea confirmarii soldurilor

Extrasele de cont pentru confirmarea soldurilor se intocmesc si pentru clientii/furnizorii care figureaza cu sold "0"?
Cel mai recent răspuns: ContSters307306 , utilizator 15:06, 30 Ianuarie 2014
Buna ziua,

Teoretic, nu mai este nevoie sa trimiteti la cei ce figureaza cu sold 0 la dvs in evidenta.
Daca un partener are in evidentele sale un sold diferit de 0, va va trimite el extras de cont. Daca nu, inseamna ca are si el tot 0 in evidente.

Ca sa nu mai vorbim, ca de fapt ele se trimit doar la clienti, nu si la furnizori, dar asta e alta problema, si reprezinta un alt subiect de discutie.
In fapt, nu va opreste nimeni sa trimiteti extras de cont la toti partenerii (clienti si furnizori).

Respect,
Dan Preda.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Nota explicativa niko 94 niko 94 Poate care sa imi trimita un exemplu de nota explicativa pt extras de cont, nu bate suma si trebuie si trebuie sa trimit nota explicativa? Multumesc (vezi toată discuția)
Reglari contabile dga dga in cazul in care, in trecut au fost facute inregistrari contabile gresite, privind platile catre furnizori, cat si incasarile de la clienti, cum putem regla ... (vezi toată discuția)
Confirmare sold *ivonne* *ivonne* buna ziua, stiu ca este cam tarziu insa va rog sa ma ajutati in ceea ce priveste inventarierea patrimoniului. am inventariat toate bunurile.....insa acum am ... (vezi toată discuția)