Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Extras de cont in vederea confirmarii soldurilor
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Extras de cont in vederea confirmarii soldurilor

Extrasele de cont pentru confirmarea soldurilor se intocmesc si pentru clientii/furnizorii care figureaza cu sold "0"?
Buna ziua,

Teoretic, nu mai este nevoie sa trimiteti la cei ce figureaza cu sold 0 la dvs in evidenta.
Daca un partener are in evidentele sale un sold diferit de 0, va va trimite el extras de cont. Daca nu, inseamna ca are si el tot 0 in evidente.

Ca sa nu mai vorbim, ca de fapt ele se trimit doar la clienti, nu si la furnizori, dar asta e alta problema, si reprezinta un alt subiect de discutie.
In fapt, nu va opreste nimeni sa trimiteti extras de cont la toti partenerii (clienti si furnizori).

Respect,
Dan Preda.