avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 430 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Suspendare activitate SRL
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Suspendare activitate SRL

buna ziua,

Doresc sa stiu daca se poate suspenda activitatea unei SC .. SRL care figureaza cu datorii la finante,Buget si alte societatii.

Si care ar fii procedura si ce se va intampa cu datoriile care nu pot fii achitate dupa perioada de suspendare.

care este perioda maxima de suspendare.
Cel mai recent răspuns: trandafir2 , moderator 11:21, 31 Ianuarie 2014
Se poate suspenda activitatea (3 ani), insa datoriile curg, cresc.
Datoriile vor fi ori sterse (mai greu), ori platite de catre administratori (in cazul atragerii raspunderii personale a acestora).

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Insolventa de la fisc catalinescovici catalinescovici Un SRL cu datorii de 27.000 ron neachitati proveniti din impozite si asigurari sociale aferente salariatilor din anul 2007-2008, a primit de la finante acte ... (vezi toată discuția)
Inchidere societate mery52 mery52 Buna ziua, am o societate care nu mai merge si vreau sa o inchid. Ce tb sa fac, care sunt pasii?, am un imprumut in euro (20000) la o banca, datorii la bugetul ... (vezi toată discuția)
Atragerea raspunderii administratorului/asociatilor sorinviz1 sorinviz1 As dori sa intreb ce inseamna exact atragerea raspunderii administratorului/asociatilor. Numele meu apare intr-un \"anunt\" publicat pe site-ul ANAF, pentru o ... (vezi toată discuția)