Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Suspendare activitate SRL
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Suspendare activitate SRL

buna ziua,

Doresc sa stiu daca se poate suspenda activitatea unei SC .. SRL care figureaza cu datorii la finante,Buget si alte societatii.

Si care ar fii procedura si ce se va intampa cu datoriile care nu pot fii achitate dupa perioada de suspendare.

care este perioda maxima de suspendare.
Se poate suspenda activitatea (3 ani), insa datoriile curg, cresc.
Datoriile vor fi ori sterse (mai greu), ori platite de catre administratori (in cazul atragerii raspunderii personale a acestora).