Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Cand fac contestatie la executare ?
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Cand fac contestatie la executare ?

1. in iul 2007 am facut un credit cu buletinul in baza salariului
2. creditul a fost facut pe o perioada de 5 ani
3. din sept 2010 nu am mai platit
4. in mart 2011 banca a cerut exec silita si in mai,iun,iul mi-au fost retinuti bani din pensie, dupa care poprirea a fost sistata
5. eu am fost convinsa ca poprirea se va face in continuare in vederea achitarii
6. in per iun-iul 2011 m-au sunat cei de la kruk si au zis ca trebuie sa le platesc lor, iar eu le-am spus ca platesc bancii prin poprire pe pensie
7. de la acea convorbire nu am mai primit nici-o instintare de la nimeni, dar am constatat ca s-a sistat poprirea
8. azi am in fata o incheiere data in camera de consiliu a judecatoriei prin care sunt instintata ca s-a incuvintat executarea silita pentru o suma mai mare decat aceea pe care o mai aveam de plata
9. curios este ca in prima parte incheierea vorbeste de mine si-mi spune o anumita suma pt care incuvinteaza executarea silita, in adoua vorbeste despre despre un alt nume care are o alta suma de plata, iar in final dispune ca incuvinteaza executarea pentru suma din prima parte
10. cind fac contestatie ? astept sa primesc o comunicare de la executor ?
11. pentru ca eu nu mai locuiesc la aceeasi adresa, daca nu intru in posesia documentului pierd posibilitatea contestarii ?
Cum si la ce domiciliu ati primit comunicarea incheierii de incuvintare a executarii silite ? Ati primit si o somatie de la executor?

In mod normal termenul de introducere a contestatiei este de 15 zile de la data cand ati primit somatia de la executor.
incheierea am vazut-o eu la dosar
nu am primit inca nimic de la executor pentru ca practic nici nu s-a racit hotararea
inteleg ca am 15 zile de la comunicarea facuta de executor
trebuie s-o semnez ?
Nu aveti nimic de semnat. Dovada datei se face cu stampila postei de pe comunicare.
voi gasi o solutie sa intru in posesia comunicarii executorului
imi sugerati sa iau eu legatura cu el ( pentru ca el nu ma va gasi-nu mai locuiesc acolo)
deduc din ceea ce spune instanta ca la dosar exista o copie a contractului de cesiune si mai multe notificari
eu nu am primit nici-o notificare
instanta mai face vorbire de o alta incheiere a unui alt executor di nov 2011 care a dispus inregistrarea cererii de executare silita in registrul general de dosar si deschiderea dosarului de executare nr 1372/e/2013 in baza titlului executoriu reprezentat de ctr de credit ( numarul si data contractului privind creditoarea kruk si debitorul wwww aaaa care nu sunt eu) pentru suma de ( care este o alta suma decat cea care mi se imputa mie la inceput )
pentru aceste motive:
admite cererea formulata de executorul meu de data asta si pentru suma mea
fara cale de atac
nu mai pricep nimic !