Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Buna ziua - prescriere amenzi RATB
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Buna ziua - prescriere amenzi RATB

Am si eu nevoie sa stiu daca si dupa cat timp se prescriu amenzile RATB si cu ce ma poate afecta daca nu le platesc deloc. Multumesc frumos.
Cei de la ANAF fac un abuz. Amenda fiului nu are legătură cu impozitul părinților. Doar dacă erau debite ale proprietarului puteau să nu încaseze .
Sotul meu a constatat astazi la banca ca nu poate face o refinantare, intrucat a fost raportat la biroul de credit pentru o .... amenda RATB din 2012.
In septembrie a facut credit la aceeasi banca si a fost ok, nu era nimic in Biroul de credit.
Cum se face ca din septembrie 2018 pana in februarie 2019 a "inflorit" o datorie din 2012. Nici macar nu pot verifica daca este reala amenda....
Ce pot face pentru a fi sters din biroul de credite?