avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1670 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Casatorie in Anglia cu cetatean albanez
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Casatorie in Anglia cu cetatean albanez

buna seara...as dori sa stiu ce acte sunt necesare pentru a ma casatori in anglia cu un cetatean albanez.am inteles ca dupa circa 6 luni ni se da pasaportul englez valabil 5 ani.e adevarat?eu am un copil care este inregistrat pe numele meu si numele tatalui nu e scris in certifictul copilului.este o problema faptul ca am un copil ptr a oficializa casatoria in anglia?multumesc
Cred ca adresati intrebarea unde nu trebuie. Ar fi util pt dvs sa intrebati autoritatile din tara unde vreti sa va casatoriti.
Pt a va casatori acolo, nu are importanta ca aveti copil sau nu sau daca e recunoscut.
Cred ca va referiti la cetatenie.. pasaport obtineti dupa ce veti obtine cetatenia acelei tari, ceea ce nu e cazul dupa 6 luni.


Ultima modificare: Duminică, 2 Martie 2014
gi-jane2, moderator
dar pentru a ne casatori in romania trebuie sa mergem si in albania sau este de ajuns sa avem la noi actele necesare?stiu ca trebuie sa mergem si la bucuresti la ambasada.este de ajuns pentru a nu mai merge in albania?cam cat dureaza toate procedurile astea?in cat timp vom putea pleca inapoi din tara?multumesc
Cititi acest topic:
www.avocatnet.ro/content/for...

De la Ambasada Albaniei in Romania va trebui sa ceara un certificat de cutuma.
multumesc mult

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Casatorie cu cetatean albanez anny-marry anny-marry buna ziua!as vrea sa stiu care sunt pasii si actele necesare ptr o casatorie in romania cu un cetatean albanez.si daca acesta facandu-i domiciliul in romania ... (vezi toată discuția)
Casatoria cu cetatean de origine albaneza aliona21bv aliona21bv Buna ziua, as dori sa stiu ce acte sunt necesare pentru casatoria cu cetatean albanez aici in romania deoarece pe site-uri de stre civila nu este prea concret ... (vezi toată discuția)
Căsătorie cu un strain Hanna15 Hanna15 Buna dacă vreau sa ma căsătoresc cu un strain( pakistanez) ce acte are nevoie... dacă le traduce din urdu in engleză in țara lui și dacă poate cere la ... (vezi toată discuția)