Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Casatorie in Anglia cu cetatean albanez
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Casatorie in Anglia cu cetatean albanez

buna seara...as dori sa stiu ce acte sunt necesare pentru a ma casatori in anglia cu un cetatean albanez.am inteles ca dupa circa 6 luni ni se da pasaportul englez valabil 5 ani.e adevarat?eu am un copil care este inregistrat pe numele meu si numele tatalui nu e scris in certifictul copilului.este o problema faptul ca am un copil ptr a oficializa casatoria in anglia?multumesc
Cred ca adresati intrebarea unde nu trebuie. Ar fi util pt dvs sa intrebati autoritatile din tara unde vreti sa va casatoriti.
Pt a va casatori acolo, nu are importanta ca aveti copil sau nu sau daca e recunoscut.
Cred ca va referiti la cetatenie.. pasaport obtineti dupa ce veti obtine cetatenia acelei tari, ceea ce nu e cazul dupa 6 luni.

gi-jane2, moderator
dar pentru a ne casatori in romania trebuie sa mergem si in albania sau este de ajuns sa avem la noi actele necesare?stiu ca trebuie sa mergem si la bucuresti la ambasada.este de ajuns pentru a nu mai merge in albania?cam cat dureaza toate procedurile astea?in cat timp vom putea pleca inapoi din tara?multumesc
Cititi acest topic:
www.avocatnet.ro/content/for...

De la Ambasada Albaniei in Romania va trebui sa ceara un certificat de cutuma.
multumesc mult