Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Furt, recuperare paguba
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Furt, recuperare paguba

Cum pot proceda in cazul in care mi-au fost furate bijuteriile din aur? Am dat in judecata (pt ca individul a stat in acelasi apartament cu noi - in chirie), s-a pronuntat seninta , iar hotul trebuie sa-mi restituie contravaloarea bunurilor furate. De la pronuntatrea sentinte(din mai 2013) acest individ nu a dat niciun semn de viata.
hotararea trebuie sa fie definitiva si irevocabila dupa care contactati un executor jud.