Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cate termene de judecata sunt minim ?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cate termene de judecata sunt minim ?

Am un proces care se va judeca la cerea mea in lipsa .Atunci cind va fi primul termen eu cred ca va fi si ultimul. de aceea va rog sa-mi spuneti daca pot depune la dosar pina la primul termen lista cheltuielilor de judecata . Va multumesc
Poate fi si un singur termen; termenele variaza in functie de complexitatea cauzei; de pilda, ordonantele de plata, de multe ori, se solutioneaza la un singur termen.