Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... noul cod penal,talharia+sechestrare de persoana
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

noul cod penal,talharia+sechestrare de persoana

o persoana care a fost condamnata in 2010 la 3ani si 6 luni....pt talharie si sechestrare de persoana.....benefeciaza de noul cod penal; el in mai pe 17 ispaseste intreaga pedepsa la termen.......

nu aveti nici un raspuns pt mine?
benefeciaza de noul cod sau nu?si daca da cu ceanume.....multumesctanase_78 a scris:

o persoana care a fost condamnata in 2010 la 3ani si 6 luni....pt talharie si sechestrare de persoana.....benefeciaza de noul cod penal; el in mai pe 17 ispaseste intreaga pedepsa la termen.......

nu va beneficia de noul cod deoarece este condamnat mai putin decat maximul pentru talharie.
mai mult , se pare ca nici nu prea vrea sa se elibereze daca nu a indeplinit conditiile pentru a se libera conditionat si spun asta in urma a celor scrise de dvs ca in mai expira pedeapsa in termen.