avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 458 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... noul cod penal,talharia+sechestrare de persoana
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

noul cod penal,talharia+sechestrare de persoana

o persoana care a fost condamnata in 2010 la 3ani si 6 luni....pt talharie si sechestrare de persoana.....benefeciaza de noul cod penal; el in mai pe 17 ispaseste intreaga pedepsa la termen.......




Cel mai recent răspuns: doberv , utilizator 19:40, 7 Februarie 2014
nu aveti nici un raspuns pt mine?
benefeciaza de noul cod sau nu?si daca da cu ceanume.....multumesctanase_78 a scris:

o persoana care a fost condamnata in 2010 la 3ani si 6 luni....pt talharie si sechestrare de persoana.....benefeciaza de noul cod penal; el in mai pe 17 ispaseste intreaga pedepsa la termen.......







nu va beneficia de noul cod deoarece este condamnat mai putin decat maximul pentru talharie.
mai mult , se pare ca nici nu prea vrea sa se elibereze daca nu a indeplinit conditiile pentru a se libera conditionat si spun asta in urma a celor scrise de dvs ca in mai expira pedeapsa in termen.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Calcul perioada de detentie Tamer Tamer Buna ziua. Va rog ma puteti ajuta intr-o problema ? Este vorba despre urmatoarea speta : o persoana in stare de recidiva , a fost condamnata pt o noua ... (vezi toată discuția)
Talharie izabella93 izabella93 Buna ziua ,am si eu o intrebare sotul meu a fost condamnat pt talharie la 4 ani si 8 luni,in prezent a re 2 ani de cand a fost condamnat....Cat de repede se ... (vezi toată discuția)
Liberare condiționatã - indeplinirea conditiilor melinaR melinaR nepotul meu intra in comisia de eliberare conditionata in ianuarie 2014 ce sanse are dacacomisia ii respinge eliberarea pentru ca sigur asta fae la primul ... (vezi toată discuția)