Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... lnchisoare cu suspendare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

lnchisoare cu suspendare

am condamnare 1 an cu suspendare intr-un dosar pt infractiuni la legea circulatiei!suspendarea este de un an si se termina in oct 2014!dupa codul nou pot beneficia de vreo ,,gratiere''??adica sa pot da de permis mai repede??
Eu nu cred..
Sa fiti multumit ca ati fost condamnat inainte de intrarea in vigoare a noului cod penal, fiindca daca fapta se intampla dupa, nu mai exista institutia suspendarii conditionate si va durea capul de cate masuri si obligatii trebuia sa respectati, plus un numar zilnic de ore de munca in folosul comunitatii, plus poate si o amenda..
Daca gresesc rog colegii mai experimentati sa ma corecteze..