Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Dividende
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Dividende

Buna ziua!
Cese intimpla cu dividendele neincasate de la o societate daca ulterior ea da faliment.Se mai pot recupera si cum?
Multumesc!
O societate intrata in faliment nu mai poate plati dividente. Daca procedura de lichidare nu s-a incheiat si aveti inca posibilitatea sa va inscrieti la masa credala, contactati administratorul judiciar si inserati-va in lista de creditori. Poate, din lichidare, ies bani suficienti sa va incasati si dvs drepturile. Mult succes!