Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... buna seara
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

buna seara

ce trebuie sa stiu cind vand un apartament fara agentie prin prima casa,ce riscuri pot aparea...multumesc mult
Riscul este sa nu beneficvieze de acel credit. Cand mergeti la notar pentru promisiunea bilaterala sa vedeti clauzele cu atentie.
Sa primiti banii cu intarziere, sa dureze mult pana la perfectarea vanzarii... Sa faceti promisiunea si sa ramaneti cu ea notata in CF in urma faptului ca nu se aproba dosarul de credit...