Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Somaj dupa CIC 2ani
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Somaj dupa CIC 2ani

Buna ziua,
Imi puteti spune daca dupa efectuarea concediul de crestere copil pe 2 ani am dreptul de la intra direct in somaj? Administratorul firmei imi spune ca vor desfiinta postul meu si ma vor concedia a doua zi dupa ce revin la munca, astfel eu sa pot beneficia de somaj. Mentionez ca am contract pe perioada nedeterminata care a fost suspendat conform legii la inceputul concediului.
Va multumesc
Multumesc frumos!