avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 803 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Somaj dupa CIC 2ani
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Somaj dupa CIC 2ani

Buna ziua,
Imi puteti spune daca dupa efectuarea concediul de crestere copil pe 2 ani am dreptul de la intra direct in somaj? Administratorul firmei imi spune ca vor desfiinta postul meu si ma vor concedia a doua zi dupa ce revin la munca, astfel eu sa pot beneficia de somaj. Mentionez ca am contract pe perioada nedeterminata care a fost suspendat conform legii la inceputul concediului.
Va multumesc
Cel mai recent răspuns: CocaD1956 , utilizator 16:26, 5 Februarie 2014
Multumesc frumos!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reluarea activitatii dupa ccc carpaho carpaho Daca dupa ce s-a terminat concediul de crestere si ingrijire copil pina la virsta de 2 ani persoana respectiva poate fi trimisa in somaj deoarece i s-a ... (vezi toată discuția)
Somaj martinov martinov vreau sa aflu cum se poate intra in somaj dupa incetarea indemnizatiei de crestere a copilului pana la 2 ani (vezi toată discuția)
Somaj dupa cic raisa0910 raisa0910 buna seara se poate intra in somaj dupa terminarea concediului de crestere a copilului? multumesc (vezi toată discuția)