Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Rate la banci
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Rate la banci

Ce se intampla atunci cand un om a fost arestat si a primit o condamnare de 3 ani cu executare, in cazul in care nu isi mai poate onora contractul incheiat cu banca si are imprumut cu ipoteca? A fost ajutat de familie, pana la un anumit punct iar acum are o restanta de 2025 euro si este amenintat prin scrisori. Familia a tinut legatura cu Banca, a explicat situatia. De ce in nicio politica a niciunei banci nu exista o modalitate de solutionare a unei astfel de situatii in care un om ar vrea sa plateasca dar nu are cum, fiind arestat?! Ce "spune" legea in acest caz?
Multumesc anticipat pentru raspuns!
emiliank, utilizator
Subiect: Rate la banci
Ce se intampla atunci cand un om a fost arestat si a primit o condamnare de 3 ani cu executare, in cazul in care nu isi mai poate onora contractul incheiat cu banca si are imprumut cu ipoteca? A fost ajutat de familie, pana la un anumit punct iar acum are o restanta de 2025 euro si este amenintat prin scrisori. Familia a tinut legatura cu Banca, a explicat situatia. De ce in nicio politica a niciunei banci nu exista o modalitate de solutionare a unei astfel de situatii in care un om ar vrea sa plateasca dar nu are cum, fiind arestat?! Ce "spune" legea in acest caz?
Multumesc anticipat pentru raspuns!

Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/for...
Follow us: Avocatnetro on Facebook