Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Reducerea salariului
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Reducerea salariului

Buna ziua. As dori sa stiu ce varianta sa aleg intre reducerea salariului (varianta propusa de conducere) si implicit a programului la 4 ore/zi, din 8 ore/zi sau solicitarea intrarii in somaj??? Astept un raspuns. Va multumesc.
Eu as opta pentru solutia cu modificarea c.i.m., intrucat durata somajului este determinata.
Buna dimineata. Sunt angajata pe postul de inginer proiectant din anul 2006 si pana in prezent si as dori sa stiu daca se poate reduce salariul astfel incat sa primesc salariul minim pe economie avand aceeasi incadrare pe post (inginer proiectant). Astept un raspuns. Va multumesc.
Exista aceasta posibilitatea, insa numai cu acordul dvs.