Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Restituire subventie pentru absolventi
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Restituire subventie pentru absolventi

Buna ziua! In august 2013 m-am angajat si am beneficiat de acea subventie ce se acorda absolventilor. Intrebarea mea este urmatoarea: in cat timp trebuie sa restitui acea suma daca imi dau demisia? as dori sa aflu mai multe informatii, daca ma poate ajuta cineva.
Legea nu precizeaza un anumit timp dar mergeti la Agentia de Somaj si veti incheia un act prin care se stabileste modul de restituiresi ratele lunare, in functie de posibilitatile dvs.
Va multumesc pentru informatii! O zi buna.