Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Teren care nu a fost nationalizat
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Teren care nu a fost nationalizat

Buna ziua.Am un testament pe un teren,am cerut extrasul cf iar in cf nu este notat ca a fost nationalizat in cf figureaza vechii proprietari(matusa mea).Eu am primit testament pe acest teren si am fost la notarcsa fac succesiunea,iam aratat cf dar a zis ca trebuie sa vedem daca aceste terenuri au fost nationalizate.As dori sa va intreb daca un teren a fost nationalizat ar fi trebuit sa fie notat in cf si de unde putem primi lista cu terenurile care nu au fost(au fost) nationalizate.Va multumesc
As dori sa va intreb in cite zile se elibereaza un extras cf,si daca as putea plati taxa de urgenta ca sa mil elibereze mai repede.Va multumesc
Taxa către OCPI pentru eliberarea unui extras de informare este:

20 de lei, în regim normal - se eliberează în două zile (termen de recomandare, poate dura şi mai mult) şi
100 de lei, în regim de urgenţă (1 zi)