Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Handicap in cancerul de san
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Handicap in cancerul de san

In iunie 2013 am suferit o operatie de mastectomie totala san stang in urma diagnosticarii cu cancer de san. Pot beneficia de certificat de handicap? Daca da, de unde trebuie sa incep demersurile ptr obtinerea certificatului de handicap?
Ce acte imi sunt necesare?
ana-cer, moderator
Contactati comisia de expertiza medicala persoane cu handicap ,depuneti toate documentele medicale justificative
Urmeaza ca dupa analizarea documentelor sa vi se comunice daca mai sunt necesare si alte analize/investigatii care sa ateste stadiul actual al afectiunii si starea dv de sanatate ,in urma carora comisia va decide incadrarea in grad de handicap si eliberarea de decizie/certificat