Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Copil minor- stabilire domiciliu
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Copil minor- stabilire domiciliu

Daca eu am interdictie de a parasi localitatea si nevasta mea vrea sa plece la brasov cu copilul si sa se mute acolo.Poate face asta copilul sta la parintii mei nu suntem divortati inca. Pot face ceva sa o impiedic sa ia copilul la ea?
Se poate muta, iar dvs ca sa impiedicati asta, va trebui sa cereti stabilirea domiciliului copilului unde doriti. Copilul sta la parintii dvs, cu cine, cu dvs sau cum?
nu doar cu ei
pacat, copilul trebuie sa stea cu parintii sai, macar cu unul din ei daca cei doi nu locuiesc impreuna, nu la bunici.
Copilul va sta la mama, insa puteti obtine dreptul sa vi-l aduca in vizita in localitatea in care sunteti, asta pt o perioada, pana va rezolvati situatia.
gi-jane2, moderator