Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Limita de construcție fata de vecini
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Limita de construcție fata de vecini

Buna ziua,
Am un vecin care si-a construit casa la 100 cm de gardul meu, pana aici e legal totul, insa toată zăpada mi-a căzut in curte ca o avalanșa si mi-a rupt toți copacei de lângă gard. Am doi căței, dacă sa aflau acolo, greutatea aia de zăpada le omorea!!
Are niște opritori mici pe acoperis dar fără folos.
Spuneti-mi va rog ce pot sa fac in acest caz?
Pot sa dau in judecată?

Multumesc,
Cu respect
BUNA ZIUA .
Cu tot respectul va rog sa incercati intai pe cale amiabila, ca intre vecini si buna vecinatate.
Daca aveti bani, si vreti dusmani, incercati si judecata cea dreapta.
Multumesc