Forum Discuţii juridice Executare silită Validarea popririi
Discuție deschisă în Executare silită

Validarea popririi

Am poprit o singura data din salariul angajatului , acesta a prezentat o suspendare , au trecut 6 luni si am aflat ca a pierdut la fond , contestatia la executare si ca a formulat recurs . Se mai poate valida poprirea .
Da. se poate. Recursul nu suspenda executarea hotararii atacate. Chiar daca ar suspenda la cerere (cu plata unei cautiuni) nu se supenda decat respingerea contestatiei la executare, fara efect asupra titlului a carui executare s-a contestat.
Poprirea functioneaza la fel atat timp cat creditorul are un titlu executoriu nedesfiintat.