avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 938 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... INM 2015...ADMITERE!!!
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

INM 2015...ADMITERE!!!

Desi poate unii or sa spuna ca este prea devreme,eu cred ca timpul ramas pana la admiterea din 2015 este suficient sa punem impreuna bazele unui examen reusit si sa reusim sa fim admisi...nu cred in vorba "a doua oara va fi cu noroc",vreau si pot sa reusesc din prima desi stiu ca va fi un drum lung!!!
Sunt studenta in anul 3,i-mi doresc enorm o cariera in magistratura,daca mai sunt persoane care vor sa dea admiterea la inm in 2015 le invit aici sa dezbatem impreuna,sa ne ajutam reciproc si sa invatam!!!
Orice informatie venita din partea voastra va ajuta enorm!!!
Haideti sa punem burta pe carte!!!
Ultima modificare: Duminică, 9 Februarie 2014
madalinaflo, utilizator
:offtopic:Cutremur in Bucuresti...acum cateva secunde...
Ultima modificare: Sâmbătă, 22 Noiembrie 2014
ContSters329827, utilizator
ValeriuIon a scris:

iuli_c a scris:

daca cererea de chemare in judecata este formulata de o persoana care nu justifica in proces calitate procesuala activa,instanta

a.admitand exceptia lipsesi calitatii procesuale active,va anula cererea
b.admitand exceptia lipsei calitatii procesuale active ,va respinge cererea ca fiind formulata de o persoana fara calitate procesuala activa
c.va putea obliga reclamantul ,potrivit dreptului comun ,sa plateasca paratului despagubiri pt prejudiciul suferit prin chemarea in judecata


B,C


barem bc
_Fleur_ a scris:

:offtopic:Cutremur in Bucuresti...acum cateva secunde...


puternic?
5,6 cf estimarilor...personal l-am simtit puternic, stau la un etaj superior..la bloc....
cauza actiunii (causa petendi)

a.reprezinta scopul urmarit de cel care pretinde un drept sau care se apara
b.reprezinta fundamentul juridic al cererii de chemare in judecata
c.intereseaza autoritatea de lucru judecat

Alte discuții în legătură

Admitere inm 2016 Deacon Deacon Va salut. Asa cum s-a obisnuit si in anii anteriori, consider ca este necesara deschiderea acestui topic pentru a veni in intampinarea tuturor celor care se ... (vezi toată discuția)
Admitere barou 2014 manuelle manuelle Buna ziua. Pentru admiterea in barou 2014 la Penal trebuie invatat de pe noul cod? Acesta intra in vigoare in februarie 2014. Lucrarile de specialitate dupa ... (vezi toată discuția)
Admitere barou 2013: data examenului, bibliografie, spete, experiente Iulian81 Iulian81 Buna ziua! Imi poate spune cineva daca pentru 2013 se va da examen de admitere in Barou din noul Cod Civil? Si daca da au aparut deja carti de civil? La drept ... (vezi toată discuția)