Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Act notarial
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Act notarial

Buna ziua,

Va rog daca ma puteti ajuta cu: exista obligativitatea notarului de a scoate cartea funciara a unui imobil la incheierea unui PRECONTRACT de vanzare- cumparare a unui imobil?
Nu, dar este in interesul partilor,mai ales al cumparatorului de a inscrie promisiunea sau antecontractul, sau precontractul in CF, aparand la sarcini.
Multumesc frumos, Joha