Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita in concediu medical
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita in concediu medical

In urma unui accident vascular prietenul meu a ramas paralizat, fiind in spital si in concediu medical nu a mai avut posibilitatea sa achite ratele la un credit de nevoi personale, dupa 3 luni a primit somatie de plata si a anuntat banca situatia in care se afla , cei de la banca i-au transmis ca nu-i intereseaza si trebuie sa plateasca, dupa alte 4 luni a fost pensionat pe caz de boala pentru pierderea totala a capacitatii de munca, si are o pensie de 420 RON,tot atunci a fost incadrat si in gradul II de handicap . A trimis toate aceste acte la firma care vrea sa-l execute, dar dupa o luna a primit o noua scrisoare in care era anuntat ca va fi executat silit. Mi se pare nedrept ce pateste avand in vedere ca nu se poate deplasa si mai ales faptul ca a fost anuntata ca e executat in perioada in care era in concediu medical. Ce poate face? Multumesc anticipat pentru raspunsuri!
Cu respect Grigore Dan
Multumesc mult tuturor celor ce mi-au dat sfaturi . Sarbatori fericite!