avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1711 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale masuri de siguranta
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

masuri de siguranta

Am o societate nou infiintata si produc diverse lucruri din lemn.
Am facut o intelegere cu o persoana:eu pun banii si atelierul, iar el se ocupa de restul(desfacere, aprovizionare, supraveghere productie),toate tranzactiile sa se faca prin firma mea, urmand ca profitul sa-l impartim.
Inca nu am incredere deplina in persoana respectiva.
Va rooog!!! daca se poate sa-mi spuneti ce masuri de precautie pot sa-mi iau.
Cel mai recent răspuns: RLA , utilizator 13:56, 9 Iunie 2005
faceti un mandat comercial sau un ctr de asociere in participatiune
lucianiculae@rdslink.ro
Contract de asociere in participatiune .
Contractul de asociere in participatiune se poate face intre o persoana juridica si o persoana fizica?
Raspuns la ultima intrebare: da.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Asociere intre ong si societate comerciala pt productie cinematografica moonprincess moonprincess Buna ziua, Tocmai am demarat procesul de infiintare al unei asociatii care are ca scop sustinerea productiei de continut media (filme, seriale tv). Scopul ... (vezi toată discuția)
Pfa - nelamurire elena3 elena3 rog pe cineva sa ma ajute cu niste sfaturi, daca am un contract de asociere in participatiune cu o societate comerciala, eu fiind persoana fizica autorizata, ... (vezi toată discuția)
Subiect: intrare in vigoare oug si norme metodologice Bogdan Frunza Bogdan Frunza Salutare! Ma omoara OUG 77/2009. Cand intra in vigoare, daca pe net apare in M Of 439/26.06.2009 iar pe hartie apare publicata abia luni, 29.06.2009? daca ... (vezi toată discuția)