Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale masuri de siguranta
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

masuri de siguranta

Am o societate nou infiintata si produc diverse lucruri din lemn.
Am facut o intelegere cu o persoana:eu pun banii si atelierul, iar el se ocupa de restul(desfacere, aprovizionare, supraveghere productie),toate tranzactiile sa se faca prin firma mea, urmand ca profitul sa-l impartim.
Inca nu am incredere deplina in persoana respectiva.
Va rooog!!! daca se poate sa-mi spuneti ce masuri de precautie pot sa-mi iau.
faceti un mandat comercial sau un ctr de asociere in participatiune
lucianiculae@rdslink.ro
Contract de asociere in participatiune .
Contractul de asociere in participatiune se poate face intre o persoana juridica si o persoana fizica?
Raspuns la ultima intrebare: da.