Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Recuperare dovada platirii unei amenzi contraventionale
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Recuperare dovada platirii unei amenzi contraventionale

Buna ziua!In 1978 mi-am construit casa, fara insa a avea forme legale pentru acea constructie.Pentru acest fapt am fost amendat cu 3000 de lei,iar plata am efectuat-o esalonat, in 10 rate.Datodita unor imprejurari nefericite am pierdut chitantele de plata a amenzii.Intrebarea mea este:In ce masura este posibil sa intru in posesia unor copii sau orice alt mijloc concret,palpabil prin care sa dovedesc faptul ca atunci am achitat plata amenzii.Va multumesc pentru ajutor!
Faceti o cerere la entitatea la care ati platit amenda, pentru duplicate.