Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Hotararea nu s-a redactat
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Hotararea nu s-a redactat

Hotararea instantei care s-a pronuntat pe 18 iunie 2013 nu s-a redactat nici pana astazi (13.02.2014)!!! Aceata redactare dureaza mai mult decat procesul propriu-zis... Mi s-a spus ca o cerere de urgentare nu va avea nici un efect, ba chiar o sa-i enerveze. Precizez ca stadiul procesual este FOND, iar hotararea instantei a fost atacata cu APEL. Banuiesc ca- hotararea nefiind redactata nici dupa 8 luni- vom ajunge sa se judece apelul la un termen infinit.
Ce este de facut? Ma poate sfatui cineva? #-o
Cerere de urgentare a redactarii.Nu conteaza daca se supara judecatorul pt ca deja a pronuntat hotararea nu?
Eu am facut 4 cereri de urgentare la care mi s-a raspuns ca judecatorul desemnat va redacta