Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensionare la varsta
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensionare la varsta

S-a dat vreo lege prin care pensionatii anticipat partial care au 33 de ani si 4 luni de munca, se pot pensiona definitiv?
Cineva mi-a spus ca ar fi auzit ca, persoanele care au 30 de ani de munca se pot pensiona definitiv (acea pensie care de fapt ar fi trebuit sa o ia la 60 de ani, varsta de pensionare). Se poate ? Va multumesc.
Nu.
Simple zvonuri.