Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Pot da in judecata un profesor universitar ?
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Pot da in judecata un profesor universitar ?

Pot da in sudecata un profesor universitar si/sau universitatea respectiv facultatea , daca nu respecta statutul studentului?
Pe scurt, nu a corectat tezele (sau cel putin asa am auzit eu ca procedeaza) dar a picat multi studenti (cei care au avut tezele in teancul de picabili) , pentru ca nici nu era posibil sa corecteze 200 de teze in doua zile , a lipsit de la cursuri mai multe ore si nu a asigurat un barem de notare dupa examen.
Puteti sa contestati nota. Aceasta este procedura.