Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Anexa contract
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Anexa contract

daca anexa unui contract de inchiriere a unui spatiu comercial nu a fost inregistrata nicaieri, doar semnata si stampilata de parti, constituie proba in instanta?
imi raspunde cineva, va rog!!!
Desigur ca poate constitui proba in masura relevantei. Atesta vointa partilor. In principiu inregistrarea la ANAF nu are legatura cu forta probanta decat daca teza probatorie are legatura cu aceasta institutie.