Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajatorul nu mi-a platit CAS
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajatorul nu mi-a platit CAS

azi 14.02.2014 am fost la fortele de munca Constanta sa-mi ridic adeverinta din care rezulta contributia pe lunile decembrie 2012-ianuarie 2013. Am constatat ca pe luna Decembrie figurez cu trei zile a cite opt ore si baza de calcul 124 lei,iar in Ianuarie 10 zile cite opt ore cu baza de calcul 372lei.Mentionez ca am lucrat la aceasta firma de paza un program de 24 ore cu 48 ore ajungind la 240 de ore pe luna. CE ESTE DE FACUT? Reclamatie ,unde?
Va trebui sa actionati in instanta pe angajatorul in cauza.