avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1009 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajatorul nu mi-a platit CAS
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajatorul nu mi-a platit CAS

azi 14.02.2014 am fost la fortele de munca Constanta sa-mi ridic adeverinta din care rezulta contributia pe lunile decembrie 2012-ianuarie 2013. Am constatat ca pe luna Decembrie figurez cu trei zile a cite opt ore si baza de calcul 124 lei,iar in Ianuarie 10 zile cite opt ore cu baza de calcul 372lei.Mentionez ca am lucrat la aceasta firma de paza un program de 24 ore cu 48 ore ajungind la 240 de ore pe luna. CE ESTE DE FACUT? Reclamatie ,unde?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:54, 14 Februarie 2014
Va trebui sa actionati in instanta pe angajatorul in cauza.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Patronul nu ne respecta, ne considera sclavi . filimonhonoriu filimonhonoriu Lucrez la o firma de paza de un an si opt luni cu contract de munca . Eu banuind ca patronul cu mi plateste contributia la casa de pensii am fost la Casa ... (vezi toată discuția)
Buna seara, lucrez la o firma de paza de 5 ani, program 24/48, ... Daniel641 Daniel641 Buna seara, lucrez la o firma de paza de 5 ani, program 24/48, luna trecuta angajatorul mi-a spus sa-mi dau demisia si sa semnez un contract de munca cu o alta ... (vezi toată discuția)
Ajutati-ma - nu imi primesc salariul alysteel100 alysteel100 Buna seara sunt angajat la firma [Editat] !! ( firma paza ) Am un program de 24 cu 24 ,24 cu 48 , sunt 290 ore pe luna sunt angajat dupa data de 01.03.2012 si ... (vezi toată discuția)