Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Se mai poate ataca o decizie pronuntata in recurs?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Se mai poate ataca o decizie pronuntata in recurs?

buna ziua, as vrea sa stiu daca mai exista cale de atac impotriva unei decizii de la curtea de apel....prima data s-a judecat la judet, am castigat iar la curtea de apel am pierdut....cu toate ca dovezile mele (inscrisuri si martori ) erau imbatabile din punctul de vedere al multor avocati (am vb cu 5 avocati )..Iar curtea de apel zice - Respinge recursul formulat de recurentul-reclamant ( adica eu), ca nefondat. Admite recursul formulat de recurenta-intimată. Modifică în parte sentinţa recurată în sensul că: Respinge, în tot, acţiunea ca neîntemeiată. Irevocabilă. MAI POT FACE CEVA SA INTORC SENTINTA. sau daca mai este o cale de atac ceva..
multumesc
Impotriva unei decizii pronuntate de catre Instanta de recurs se pot exercita caile extraordinare de atac, contestatia in anulare si/sau revizuirea, in conditiile prevazute de Codul de procedura civila.