Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Impozitul pe a 2-a locuinta
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Impozitul pe a 2-a locuinta

Bun a ziua Am mostenit din pacate anul trecut in septembrie 12.5 % dintr-un apartament Iar de 2 luni mi_am cumparat un apartament ,si am plecat la primarie ca s0o inregistrez pe mine si acolo mi-au spus ca se majoreaza impozitul cu 65% pe apartamentul cumparat. In trebarea me aeste chiar daca prin mostenire am 12.5% dintr-un apartament atunci se ia in considerare care am cumparat-o fiind a 2???? Apartamentele sunt in orasul oradea
Va multumesc anticipat
~ Conținut șters la cerere ~