avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1048 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Impozitul pe a 2-a locuinta
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Impozitul pe a 2-a locuinta

Bun a ziua Am mostenit din pacate anul trecut in septembrie 12.5 % dintr-un apartament Iar de 2 luni mi_am cumparat un apartament ,si am plecat la primarie ca s0o inregistrez pe mine si acolo mi-au spus ca se majoreaza impozitul cu 65% pe apartamentul cumparat. In trebarea me aeste chiar daca prin mostenire am 12.5% dintr-un apartament atunci se ia in considerare care am cumparat-o fiind a 2???? Apartamentele sunt in orasul oradea
Va multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: szimi84 , utilizator 19:58, 15 Februarie 2014
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Impozit majorat la a doua proprietate; prima mostenita ionut2014 ionut2014 Buna ziua , As dori sa aflu daca este corect modul de calcul de la fisc : - apartament 1 , dobandit 2012, prin mostenire - apartament 2 , dobandit ... (vezi toată discuția)
Impozitare cladiri Tempo Tempo Buna ziua, Va rog daca ma poate ajuta cineva cu o lamurire. Am fost sa platesc impozitul anual la primarie (detin 2 apartamente si o casa in oras -casa ... (vezi toată discuția)