Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Modificare certificat de inregistrare
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Modificare certificat de inregistrare

Buna seara,
Detin o intreprindere individuala ce-mi poarta numele complet. In octombrie anul trecut mi-am schimbat numele in urma casatoriei si as dori sa stiu daca sunt obligata prin lege sa-mi schimb actele (certificat de inregistrare) la registrul comertului si implicit memoria fiscala la casa de marcat. Ar fi o cheltuiala inutila avand in vedere ca numarul de la registrul comertului, codul unic de inregistrare si cnp-ul sunt aceleasi. As putea fi amendata deoarece nu am facut acest demers pana acum?
Va multumesc!
Din moment ce denumirea PFA se compune din numele persoanei autorizate cred ca e normal sa se schimbe si denumirea.
Adrian ALBU, Avocat