Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... eliberare conditionata
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

eliberare conditionata

Vreau sa stiu si eu pentru o condamnare de 3 ani cand se face cerere pentru eliberare conditionata.Are deja facut 14 luni.Va rog sa-mi spuneti exact,stiu ca dupa 2/3 dar nu stiu din cat se calculeaza.Multumesc
47 de ani,condamnat 3 ani pentru asocierea in vederea savarsirii de infractiuni si complice la spalare de bani,arestat pe 4 martie 2013,munceste de pe 14 mai 2013 si castiga 7zile jumate pe luna