Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... sporu de vechime inclus in salariu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

sporu de vechime inclus in salariu

eu lucrez intr-o primarie pe post de casier contractual debutant cu o vechime de 15 ani inmunca si un alt coleg pe acelasi post dar fara vechime in munca luam acelasi salariu de baza 850 lei este corect ?atunci unde se resimnte sporul de vechime al meu.
Sporul de vechime in munca nu se include in salariu...Verificati daca a fost cuprins in contractul de munca.Poate fi o scapare a colegilor de la Resurse Umane....
In sectorul bugetar,sporurile sunt incluse in salariu, dupa aparitia legii 330/2009.